Siirry pääsisältöön

Lautakunnat

Hyvinvointipalvelujen lautakunta

Hyvinvointipalvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Lifländer Anni
myyntipäällikkö
Anni.Liflander@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Rummukainen Anu
Sosionomi
Anu.Rummukainen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Frosti Piia
kappalainen, pappi
Piia.Frosti@ruokolahti.fi
Suomen Kristillisdemokraatit (sit.)

 

Homanen Joni
asiakkuuspäällikkö
Joni.Homanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Kokkonen Vesa
prosessihenkilö
Vesa.Kokkonen@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Kostiainen Ari
DI, yrittäjä
Ari.Kostiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Toiviainen Sanni
sosiaalityöntekijä, yhteiskuntatieteiden maisteri
Sanni.Toiviainen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Varajäsenet

Mirja Henttonen (Lifländer)
Tuula Saksi (Rummukainen)
Erja Hallahuhta (Frosti)
Tomi Raijas (Homanen)
Leena Tahvanainen (Kostiainen)
Kari Luukkonen (Kokkonen)
Heikki Sinkkonen (Toiviainen)

 

Teknisten palvelujen lautakunta

Teknisten palvelujen lautakunnan puheenjohtaja
Ahonen Harri
yrittäjä, taksiautoilija
Harri.Ahonen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Teknisten palvelujen lautakunnan varapuheenjohtaja
Kaski Pekka
yrittäjä
Pekka.Kaski@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Kyyrö Heidi
FM, KM
Heidi.Kyyro@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Tella Esko
maatalousyrittäjä
Esko.Tella@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Tella Saara
lähihoitaja, sairaanhoitaja (AMK)
Saara.Tella@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Vento Miikka
nuohooja, yrittäjä
Miikka.Vento@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta (sit.)

 

Väänänen Anni
hieroja, yrittäjä
Anni.Vaananen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Varajäsenet

Toni Ovaska (Ahonen)
Ari Kostiainen (Kaski)
Sirpa Immonen (Kyyrö)
Jarmo Mäntykangas (Esko Tella)
Annika Korhonen (Saara Tella)
Simo Vento (Vento)
Elena Bryzgalova (Väänänen)

 

Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja
Ijäs Esko
lossinkuljettaja
Esko.Ijas@ruokolahti.fi
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

 

Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Virtanen Heli
yrittäjä
Heli.Virtanen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Launiainen Toivo
opettaja, eläkkeellä
Toivo.Launiainen@ruokolahti.fi
Kansallinen kokoomus

 

Rinkinen Hanne
Maatalousyrittäjä
Hanne.Rinkinen@ruokolahti.fi
Perussuomalaiset

 

Ronkonen Petri
autonkuljettaja
Petri.Ronkonen@ruokolahti.fi
Suomen Keskusta

 

Varajäsenet

Olavi Kiiski (Ijäs)
Eini Sulander (Virtanen)
Pekka Kaski (Launiainen)
Anja Ruotsalainen (Rinkinen)
Aila Närvänen (Ronkonen)