Siirry pääsisältöön

Hallinto

Yhteystiedot keskushallintoon, teknisiin palveluihin ja hyvinvointipalveluihin liittyen, ota yhteyttä!

Keskushallinto

Jukka-Pekka Bergman

Kunnanjohtaja

Jukka-Pekka Bergman
+358 44 4491 201
Jukka-Pekka.Bergman@ruokolahti.fi
Kunnan yleisjohto

Hallintojohtaja

Kaisa Häkkinen-Paananen
+358 44 4491 202
Kaisa.Hakkinen-Paananen@ruokolahti.fi
Kunnan yleisjohto, hallintopalvelut

Tieto- ja viestintätekniikka-
päällikkö

Matti Backman
+358 444491 203
Matti.Backman@ruokolahti.fi
Tietotekniikka, tietosuoja, valmiusasiat

Viestintä- ja markkinointikoordinaattori

Mari Naumanen
+358 444491 206
Mari.Naumanen@ruokolahti.fi
Viestintä, juhlavuoden tapahtumat, asukasmarkkinointi

Palvelusihteeri

Marketta Paananen
+358 44 4491 207
Marketta.Paananen@ruokolahti.fi
Pöytäkirjat

Palvelusihteeri

Jaana Hyrkkänen
+358 44 4491 211
Jaana.Hyrkkanen@ruokolahti.fi
Laskujen käsittely, vaaliasiat

Arkistonhoitaja

Kaija Pannula
+358 44 4491 209
Kaija.Pannula@ruokolahti.fi
Keskusarkisto

Talouspäällikkö

Marja Penttinen
+358 44 4491 208
Marja.Penttinen@ruokolahti.fi
Talousasiat

Laskentasihteeri

Päivi Lipponen
+358 44 4491 212
Paivi.Lipponen@ruokolahti.fi
Laskutus

Palvelusihteeri

Tuula Petenius
+358 44 4491 214
Tuula.Petenius@ruokolahti.fi
Palkka-asiat

Palvelusihteeri

Pirjo Rautio
+358 44 4491 204
Pirjo.r.Rautio@ruokolahti.fi
Asumisen toimistoasiat

Asumispalvelupäällikkö

Sari Myyryläinen
+358 44 4491 210
Sari.Myyrylainen@ruokolahti.fi
Asukasvalinnat, isännöinti

Elinkeinosihteeri

Asko Ali-Marttila
+358 444491 269
Asko.Ali-Marttila@ruokolahti.fi
Metsolantie 9, 56100 Ruokolahti
Elinkeinoasiat, yrittäminen

Työllisyyskoordinaattori

Anne Rasimus
+358 44 4491 213
Anne.Rasimus@ruokolahti.fi
Työllisyyden edistäminen, talousneuvonta

Teknisten palvelujen osasto

Teknisten palvelujen toimialajohtaja

Jari Leppänen
+358 44 4491 255
Jari.Leppanen@ruokolahti.fi
Teknisten palvelujen hallinto

Kunnossapitoinsinööri

Antti Suvanto
+358444491251
Antti.Suvanto@ruokolahti.fi
Rakentaminen, teiden kunnossapito

Rakennustarkastaja

Jarkko Purujoki
+358444491256
Jarkko.Purujoki@ruokolahti.fi
Rakennusvalvonta, teiden talvikunnossapito

Palvelusihteeri

Eija Pääkkönen
+358444491356
Eija.Paakkonen@ruokolahti.fi
Toimistoasiat, laskutus

Palvelusihteeri

Kirsi Hallikainen
+358444491259
Kirsi.Hallikainen@ruokolahti.fi
Rakennusvalvonnan toimistoasiat

Maanmittausinsinööri

Kristiina Korhonen
+358 444491 253
Kristiina.Korhonen@ruokolahti.fi
Tontit, venepaikat, yksityistiet

Laskutustiedustelut

tekniset.laskutus@ruokolahti.fi

Hyvinvointipalvelujen hallinto

Aleksi Puustjärvi

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358 444491 260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi

Petteri Sihvonen

Palvelusihteeri

Petteri Sihvonen
+358 44 4494 262
Petteri.Sihvonen@ruokolahti.fi
Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat

Palvelusihteeri

Virpi Äijö
+358 44 4491 262
Virpi.Aijo@ruokolahti.fi
Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat 

Opintovapaalla 31.12.2022 asti

 

Nuoriso-ohjaaja

Elisa Kivinen
+358 444491 265
Elisa.Kivinen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Facebook: Ruokolahden Nuoriso-ohjaaja Elisa Kivinen, 
Instagram: Nuorisohjaajaelisaruokolahti, Snapchat: Elisaohjaaja

Nuoriso-ohjaaja

Riina Hallikainen
+358 44 4491 234
riina.hallikainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti 

Facebook: Nuoriso-ohjaaja Riina Hallikainen, 
Instagram: nuoriso_ohjaaja_riina, Snapchat: ohjaaja_riina

Etsivä nuorisotyöntekijä

Olli Näreaho
+358 44 4491 275
Olli.Nareaho@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Facebook: Ruokolahden Etsivä Nuorisotyö Olli, 
Instagram: Etsivä Olli,
Snapchat: etsivaolli

Hyvinvointiluotsi

Jesse Kotiranta
+358 44 4491 261
Jesse.Kotiranta@ruokolahti.fi
Metsolantie 9, 56100 Ruokolahti