Siirry pääsisältöön

Oppiminen

Hallinto

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358444491260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi
 
 
 

Palvelusihteeri

Petteri Sihvonen
+358 44 4491 262
Petteri.Sihvonen@ruokolahti.fi
Hyvinvointipalvelujen toimistoasiat

Varhaiskasvatus

Varhaiskasvatuspäällikkö


Sari Kokkonen
+358 44 4491 350
Sari.Kokkonen@ruokolahti.fi
Ruokolahden päiväkoti, Metsolantie 11
56100 Ruokolahti
Varhaiskasvatuksesta ja esiopetuksesta vastaaminen

Sirpa kupiainen

Päivähoidon ohjaaja

Sirpa Kupiainen
+358 44 4491 277
Sirpa.Kupiainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 11,
56100 Ruokolahti
Päivähoidon ohjaus, tiedottaminen

Ulpukat (2-3-vuotiaat)
+358 44 4491 452
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Lumpeet (1-2-vuotiaat)
+358 44 4491 458
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Kaislat (1-5-vuotiaat laajennettu varhaiskasvatus)
+358 44 4491 459
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Luhtavillat (3-5-vuotiaat)
+358 44 4491 457
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Suopursut (Esi-1 A - opetusryhmä ja
esiopetuksen lisäksi tarvittava varhaiskasvatus)
+358 44 4491 455
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Niittyvillat (3-5-vuotiaat)
+358 44 4491 451
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Vanamot (2-4 vuotiaat)
+358 44 4491 441
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden päiväkoti

Ei kuvaa henkilöstä

Esiopetus
Esi-1B-opetusryhmä
+358 44 4491 460
Metsolantie 7, 56100 RUOKOLAHTI
Ruokolahden koulu

Ei kuvaa henkilöstä

Suopursut (Esi-1 A - opetusryhmä ja esiopetuksen 
lisäksi tarvittava varhaiskasvatus)
+358 44 4491 455
Metsolantie 11, 56100 RUOKOLAHTI
Ruokolahden päiväkoti

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja

Terhi Savikurki
+358 44 4491 266
Terhi.Savikurki@ruokolahti.fi
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti

Päivi Vertanen

Ateriapalvelupäällikkö

Päivi Vertanen
+358 44 4491 338
Paivi.Vertanen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Ateriapalvelut

Palvelusihteeri

Sirpa Tiainen
+358 44 4491 263
Sirpa.Tiainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 11, 56100 Ruokolahti
Varhaiskasvatuksen laskutus

Koulu

Saila Heikkinen

Rehtori

Saila Heikkinen
+358 44 4491 240
Saila.Heikkinen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden koulu

Apulaisrehtori

Vuokko Mölsä
+358 44 4491 379
Vuokko.Molsa@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Ruokolahden koulu

Ei kuvaa henkilöstä

Ruokolahden koulun kanslia
+358 44 4491 236, +358 44 4491 241
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Ruokolahden koulu opettajanhuone
+358 44 4491 237
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Ei kuvaa henkilöstä

Ruokolahden koulu / Metsolan toimipiste
+358 44 4491 235, +358 44 4491 422 (Ip-toiminta)
Lumikontie 13, 56100 Ruokolahti

Ei kuvaa henkilöstä

Opinto-ohjaaja

Virpi Lattu
+358 44 4491 420
Virpi.Lattu@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti

Ei kuvaa henkilöstä

Kouluterveydenhoitaja

Anne Janhunen
+358 44 335 6189
Anne.Janhunen@eksote.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
EKSOTE

Ei kuvaa henkilöstä

Kuraattori e-9 lk

Marjut Savolainen
+358 40 651 1849
Marjut.Savolainen@eksote.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
EKSOTE

Koulupsykologi

Susanna Aavaharju
+358 40 5696 975​
Susanna.Aavaharju@eksote.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
EKSOTE

Nuoriso

Elisa Kivinen


Nuoriso-ohjaaja

Elisa Kivinen
+358 444491 265
Elisa.Kivinen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Facebook: Ruokolahden Nuoriso-ohjaaja Elisa Kivinen,
Instagram: Nuorisohjaajaelisaruokolahti, 
Snapchat: Elisaohjaaja

Riina Hallikainen

Nuoriso-ohjaaja

Riina Hallikainen
+358 44 4491 234
riina.hallikainen@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti 
Facebook: Nuoriso-ohjaaja Riina Hallikainen 
Instagram: nuoriso_ohjaaja_riina
Snapchat: ohjaaja_riina

Olli Näreaho

Etsivä nuorisotyöntekijä

Olli Näreaho
+358 44 4491 275
Olli.Nareaho@ruokolahti.fi
Metsolantie 7, 56100 Ruokolahti
Facebook: Ruokolahden Etsivä Nuorisotyö Olli
Instagram: Etsivä Olli
Snapchat: etsivaolli

Kirjasto

Kirjasto

Nällikuja 1, 56100 Ruokolahti
Kirjasto
+358 44 4491 226
kirjasto@ruokolahti.fi

Sanna Halttunen

Vastaava kirjastovirkailija

Sanna Halttunen
+358 44 4491 227
Sanna.Halttunen@ruokolahti.fi

Kansalaisopisto

Vt. Hyvinvointipalvelujen toimialajohtaja

Aleksi Puustjärvi
+358444491260
Aleksi.Puustjarvi@ruokolahti.fi

Kansalaisopiston rehtori

Tuija Vihavainen

Palvelusihteeri

Tuija Vihavainen
+358 44 4491 264
Tuija.Vihavainen@ruokolahti.fi
Virastotie 3, 56100 Ruokolahti
Kansalaisopiston toimistoasiat