Siirry sisältöön
Verkkopalvelumme käyttää evästeitä, lue lisää. Jatkamalla sivuston selailua hyväksyt evästeiden käytön. [Hyväksyn ehdot]
OK
Etusivu/Vireilletulot
Vireilletulot

Kuntalaki velvoittaa kuntaa tiedottamaan valmistelussa olevista asioista sekä siitä, millä tavoin kuntalaiset voivat osallistua päätösten valmisteluun. Vireilletulovaiheessa osallisuudella tarkoitetaan kuntalaisen oikeutta tiedon saamiseen ja tuottamiseen. Kuntalaiset voivat vaikuttaa asioihin monella tapaa. Suoran vaikuttamisen tapoja ovat muun muassa aloitteiden tekeminen, palautteen ja kysymysten lähettäminen, yhteyden ottaminen luottamushenkilöihin ja viranhaltijoihin sekä osallistuminen yleisötilaisuuksiin, kyselyihin ja keskusteluun. 

Alla olevasta linkistä pääset vireille tulleiden asioiden luetteloon.

Vireilletulot 23.-29.3.2020

Vireilletulot 16.-22.3.2020

Vireilletulot 9.-15.3.2020

Vireilletulot 2.-8.3.2020

Vireilletulot 24.2.-1.3.2020

Vireilletulot 17.-23.2.2020

Vireilletulot 10.-16.2.2020

Vireilletulot 3.-9.2.2020

Vireilletulot 27.1.-2.2.2020

Vireilletulot 20.-26.1.2020

Vireilletulot 13.-19.1.2020

Vireilletulot 6.-12.1.2020

Vireilletulot 30.12.2019-5.1.2020

Vireilletulot 16.-22.12.2019

Vireilletulot 9.-15.12.2019

Vireilletulot 2.-8.12.2019

Vireilletulot 25.11.-1.12.2019